Marcin Łunkiewicz
Założyciel studia mimo.ooo zajmującego się produkcją i dystrybucją formatów VR oraz pionier VR w Polsce.
Prelegent na wielu festiwalach i prezentacjach na temat czwartej rewolucji przemysłowej, rynku VR/AR oraz storytellinku. Z prelekcjami wystąpił w Warszawie, Wiedniu, Londynie, Paryżu, Brukseli, Katowicach, Tallinie, Poznaniu, Gdyni, Krakowie, Jokohamie, Kioto, Osace, Oslo i Nowym Jorku.

W 2015 założył mimo.ooo, studio zajmujące się produkcją i dystrybucją treści VR i Cinematic VR. W tym okresie studio wyprodukowało wiele innowacyjnych i przełomowych projektów filmowych VR, jednym z najważniejszych jest pierwszy na świecie serial w technologii CVR „Para nie do pary” z Magdaleną Różczką i Pawłem Małaszyńskim w głównych rolach, dystrybuowany w 8 krajach na player.pl. Premiera serii odbyła się we wrześniu 2016 roku. Na potrzeby produkcji serialu mimo.ooo zainicjowało stworzenie wysokiej czułości kamery 360, oraz własnego pipelinu postprodukcyjnego o zainicjowała stworzenie uniwersalnego odtwarzacza 360.

Na przełomie 2017/18 roku studio zrealizowało nowatorską realizację 90-minutowego doświadczenia CVR „G.E.N VR” w reżyserii Grzegorza Jarzyny w koprodukcji z IAM i TR Warszawa. W 2019 wraz z DiscoveryVR i TVN wyprodukowało pierwszy w historii odcinek znanej serii TV „Kobieta na krańcu świata” z Martyną Wojciechowską w roli głównej w formacie VR, która jest obecnie w dystrybucji w kinach VR w Polsce.

W 2019 wyprodukowało „Kobietę na krańcu świata VR”, eksperymentalny format prodróżniczy, we współpracy z Martyną Wojciechowską, TVN i DiscoveryVR. ProgramVR był dystrybowany w sieci MultikinoVR.

Mimo.ooo jest także autorem kilkunastu interaktywnych aplikacji i gier VR, w tym: „Be a Bee” - platforma Oculus Rift, „Sorcerum” - platforma HTC Vive lub „Horse Riding Jumping Master” - platforma Samsung Gear VR.

W sierpniu 2017 r., wraz z Multikinem otworzyło pierwsze kino VR w Polsce, do czerwca 2018 r. w kraju powstało 5 takich miejsc. We wrześniu 2019 roku mimo.oo wprowadziło nową markę, która dystrybuuje treści VR. VRCity to pierwsza nowoczesna przestrzeń z kinem VR i strefą sportową VR otwarta w centrum handlowym M1 w Markach.