Carlos Navarette
Cirque du Soleil & studio 4u2c
Z natury kreatywny, a z wykształcenia producent eventów i kostiumograf. Carlos zaprojektował ponad 50 produkcji teatralnych, tanecznych, parad, ceremonii i innych wydarzeń na całym świecie. Jego praca to twórcze połączenie kilku wizualnych aspektów spektaklu: scenografii, strojów, oświetlenia, rekwizytów, multimediów, a nawet lalkarstwa.

Zaprojektował ceremonię otwarcia i zamknięcia XXII Igrzysk Ameryki Środkowej i Karaibów Veracruz 2014, a także scenografię festiwalu Luminato w Toronto. W 2015 zaprojektował scenografię i kostiumy na ceremonię zamknięcia XVII Igrzysk PanAm oraz ceremonię otwarcia i zamknięcia PanAm Games w Toronto.

Był dwukrotnie nominowany do nagrody Daytime Creative Arts Emmy za wybitną reżyserię oświetlenia eventu na żywo, a także trzykrotnie nominowany do nagrody Bronze Telly w kategorii Scenografia, Reżyseria i Efekty Wizualne.

W 2016 roku zaprojektował treści wideo i kostiumy na ceremonię otwarcia i zamknięcia Igrzysk Invictus Games w Orlando, a także na ceremonie medalowe Invictus Games. W tym samym roku stworzył scenografię na ceremonię wręczenia nagród C40 Cities Bloomberg Philanthropies Awards.


Od 2017 roku jest scenografem spektaklu piosenkarki Cher w Las Vegas. Przez ostatnie trzy lata był dyrektorem kreatywnym, scenografem i kostiumografem na popularnej ceremonii Dnia Zmarłych w Meksyku. Niedawno zaprojektował rekwizyty i kostiumy do Pepsi Super Bowl LII Halftime Show Justina Timberlake\\\'a, a także dołączył do Lune Rouge Guya Laliberté jako projektant parku rozrywki. Robił to wszystko jednocześnie projektując scenografię i rekwizyty do nowej produkcji „Grease” w Mexico City. W tym roku kontynuuje współpracę ze studiem multimedialnym 4u2c jako dyrektor kreatywny i z Cirque du Soleil jako projektant treści multimedialnych podczas nowego show w Chinach.

Planuje kontynuować pracę jako kreatywny konsultant, scenograf i dyrektor artystyczny dla różnych firm produkcyjnych w Kanadzie, Europie, Stanach Zjednoczonych i Meksyku.